Predaj apartmánov na
              pobreží Čierneho mora.
Prenájom apartmánov
                                a ich správa.
Pomoc pri založení firmy
          alebo pobočky v Bulharsku.
Investície do pôdy , pozemkov
                            a nehnuteľností.
Pomoc pri založení firmy alebo pobočky v Bulharsku
 

Kontakt


Slovenská republika
Bulgarian Holiday Investment Group s.r.o.
Nám. Hraničiarov 33
851 03 Bratislava

Web: www.bhig.sk
E-mail: bhig@bhig.sk
Mob.: 00421948 005 477
Tel.: 00421 2 33 01 49 56

Bulharsko
Obzor ul.Slavianska 2 b
Tel.: +359 887 457 314

Záujem cudzincov o nákup apartmánov a pozemkov v Bulharsku je riadený dvoma hlavnými faktormi: ich túžba vlastniť druhý domov v príjemnej, malebnej oblasti, kde môžu tráviť svoju dovolenku či dokonca presťahovať sa tam a žiť natrvalo, a tak isto pre investičný potenciál týchto nehnuteľností. Existuje mnoho príkladov cudzincov, ktorí sa už presťahovali a žijú v Bulharsku. Sú to mladé rodiny s deťmi alebo dôchodcovia, ktorí chcú skvalitniť svoj život. Všetci začali s rovnakou myšlienkou, navštíviť Bulharsko, kúpiť nehnuteľnosť v prímorskej krajine a zároveň investovať svoje voľné peniaze.

. Takže, spolu s voľbou pre dovolenkový domov alebo pre trvalé bývanie, kúpa pozemkov pre budúci predaj je tiež veľmi lákavá. Pozemok sa môže znova predať so ziskom za pár rokov.

Veľa vecí sa zmenilo počas niekoľkých posledných rokov a Bulharsko je teraz ešte populárnejšie a ponúka oveľa viac. Keďže je členom EÚ, sú väčšie šance na získanie dlhodobého víza, zlepšenie sociálnych a zdravotníckych služieb a zjednotenie právnych predpisov s krajinami EÚ .

Cudzinci môžu kúpiť dom s pozemkom alebo pôdu v Bulharsku a zaregistrovať si spoločnosť v Bulharsku.

Spoločnosť založená cudzincom v Bulharsku je bulharským právnym subjektom, ktorému sa povoľuje nadobudnúť pôdu v Bulharsku podľa zákona. Týmto spôsobom sú cudzinci schopní vlastniť pôdu alebo dom s pozemkom podľa ich výberu. Ide o jednoduchý postup zaregistrovania bulharskej spoločnosti -- právnik musí byť oprávnený na tento výkon.

Zmeny v Zákone o vlastníctve povoľujú cudzincom fyzickým alebo právnickým osobám kúpiť pozemok na ich meno iba ak:

  • 1. Sú občanmi krajiny, ktorá má špeciálnu medzinárodnú dohodu s Bulharskom podpísanú po 01.01.2007, ktorá bola ratifikovaná a uznaná parlamentom Bulharskej republiky.
  • 2. Zdedili nehnuteľnosti podľa zákona.
  • 3. Sú občanmi EÚ krajín alebo občanmi krajín EEA EFTA, a ktorí majú trvalý pobyt v Bulharsku.
  • 4. Súkromní podnikatelia -- farmári v krajinách EÚ, ktorí chcú kúpiť poľnohospodársku pôdu v Bulharsku pre farmárčenie, presťahovať a usadiť sa tam natrvalo a sú registrovaní podľa zákona v obchodnom registri ako farmári.
EÚ fyzické a právnické osoby budú mať možnosť vlastniť pozemky v Bulharsku v najbližších niekoľkých rokoch. Zmluva o pristúpení Bulharska do EÚ umožňuje Bulharsku zachovať zákaz pre fyzické a právnické osoby z EÚ na kúpu pozemkov v Bulharsku pre pôdu po dobu až 5 rokov, a 7 rokov pre lesy a poľnohospodársku pôdu po vstupe do EÚ. Tieto podmienky budú revidované 3 roky po vstupe Bulharska do EÚ a veci sa potom môžu zmeniť. Takže najbližšia doba, keď osoby EÚ, ktoré nemajú trvalý pobyt v Bulharsku a budú schopní kupovať pozemky v Bulharsku bude rok 2010.

Na záver možno povedať, že zahraničné fyzické a právnické osoby, ktoré nespĺňajú vyššie uvedené požiadavky, nemôžu nadobúdať pozemky na ich mená. To sú najčastejšie prípady, a nič sa doteraz nezmenilo -- stále je potrebné registrovať bulharskú spoločnosť pre kúpu pozemku, a to sa nezmení skôr ako v roku 2010.

Pre rozsiahle informácie o kúpe nehnuteľnosti v Bulharsku a prispôsobené rady o tom, ako to najlepšie urobiť skontaktujte sa s nami a my to všetko za Vás zariadime.